במגדל הנביאים, חיפה, ממש מעל המפרץ יושב הצוות ומערך התמיכה של קול המוסיקה. החברה נוסדה בינואר 1980 (קיימים כ-40 שנה), כמרכז יבוא והפצה וכ חנות כלי נגינה, בצירוף המומחיות הדרושה לתמיכה במגוון רחב של כלי נגינה ומערכות הגברה. מהניסיון שנצבר במהלך שנות הפעילות, נהנים לקוחותינו בדמות הדרכה מקצועית ושירות תיקונים מהשורה הראשונה. מעבדות השירות ממוקמות בחנות עצמה ומאפשרות מענה מידי לצרכי הקהילה היוצרת ולכל מגוון מוצרי החנות בכל ימות השבוע. המטרה כמו תמיד, היא שביעות רצון הלקוח.

הקטלוג שלנו

מגוון אינסופי של מוצרי איכות - כאן בקול המוסיקה

  • כלי נשיפה – חצוצרות, סקסופונים, טרומבונים, קלרינטים, פלוגל הורן, חלילי צד, קרן יער, בריטון, טובות ומפוחיות.
  • כלי מיתר – גיטרות קלאסיות, גיטרות חשמליות, אקוסטיות ובס, כינורות, צ’לו, מגברי גיטרות ואפקטים.
  • קלידים – אורגנים, סינטיסייזרים, פסנתרים חשמליים ועוד.
  • ציוד אולפני – מוניטורים, מקלדות שליטה, תוכנות הקלטה ועריכה, כרטיסי קול ומערכות הקלטה דיגיטליות.
  • הגברה – רמקולים פאסיביים ואקטיביים מוגברים, מיקסרים, מגברים, איקוולייזרים, מיקרופונים, מערכות כריזה ותאורה.
  • תופים וכלי הקשה – מערכות תופים אקוסטיות ואלקטרוניות, כלי הקשה מכל הסוגים ואביזרים.

ועוד שלל כלי נגינה וציוד היקפי למטרות חינוכיות ומקצועיות כאחד.

מעבדות התיקון שלנו

תיקון כלי נגינה, תיקון גיטרות, תיקון כלי נשיפה, תיקון מערכות הגברה, תיקון תאורה​

לב ליבה של החנות, דואגות שכלי נגינה ומערכות הגברה הנרכשים או מושכרים מחברת קול המוסיקה יישארו תמיד באיכות מכאנית מעולה, החל מהמומחים במעבדת כלי הנשיפה המתקנים ומכוונים את כל סוגי הכלים (עד וכולל טיפולי Overhaul מורכבים) במקביל למעבדת אלקטרוניקה מתקדמת הדואגת שהמכשור ההיקפי באולפן יטופל ברמה הגבוהה ביותר. מעבדת הגיטרות מטפלת בקהל כלי המיתרים ומבצעת טיפולי “Setup” באורח קבוע ללקוחות וותיקים ותלמידים חדשים כאחד.

הצוות המגוון דואג להביא אתו את המומחיות לא רק כאשר הכלי נשחק משימוש – כיתות אומן, בניית בסיס ידע אינטרנטי מתקדם ושמירת קשר עם לקוחות כולם מיועדים לספק לאומן את המסגרת לה הוא נדרש כדי לנגן בראש שקט.

מדיניות האיכות של קול המוסיקה

  1. החברה רואה בשביעות רצון הלקוחות יעדה המרכזי.
  2. הנהלת החברה תפעיל את עובדיה ותראה בהם גורמים מקצועיים החיוניים לשיפור התהליכים וכחלק אינטגראלי בשיפור והתפתחות החברה.
  3. קול המוסיקה תשתמש בערוצי תקשורת פנימיים מבוססי מערכות ממוחשבות להעברת המידע באורח שוטף ע”מ לשמור על המידע מפני תקלות.
  4. החברה תתייעץ ותיצור שיתוף עם לקוחותיה בנוגע להחלטות ושיפור יבוא המוצרים מהיצרנים השונים ע”מ לשרת באורח המלא ביותר את קהל האומנים של ישראל.

הקמת החנות (שנת 1993)

מבין לקוחותינו

יד הנדיב, קרן ראשי , הסוכנות היהודית, עריית חיפה, רשת בתי ספר הריאלי, מרכז קלור, בית ספר ביט, קרן המוסיקה כפר סבא, רפא”ל, משרד הביטחון, תזמורת צה”ל, הקונסרבטוריון בערים: עפולה, עכו, קריית ים, הים האדום, פתח תקווה וכן רבים אחרים.

שעות פעילות

חנות קול המוסיקה פתוחה בימות השבוע (א’ – ה’) בין השעות 08:30 – 19:00 
ביום שישי בין השעות 08:30 – 14:00
בערבי חג בין השעות 08:30 – 13:00.